Pon - Pia: 9:00 - 18:00
Sob-Ned zatvorené

+421-905-315-127 +421-905-314-767

Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza

Zateplenie plochej strechy

Image
3 vrstvy tep. izolácie - 1. vrstva spádový polystyrén + 2. a 3. vrstva 20 cm polystyrénové dosky

Zateplenie plochej strechy

Kvalitné prevedenie zateplenia strechy je neoddeliteľným opatrením majúce vplyv na celkovú úsporu nákladov na vykurovanie. Zateplenie strechy zabraňuje únikom tepla v zimných obdobiach, naopak v letných mesiacoch vďaka izolácii spomaľuje prestup tepla  z vonkajšieho prostredia dovnútra budovy.

Tepelná izolácia plochej strechy má nielen chrániť budovu pred únikmi tepla, ale zároveň musí spĺňať aj požadovanú požiarnu odolnosť.

Na ploché strechy sa zvyčajne používa jeden z dvoch spôsobov zateplenia.

  • Minerálna vata ako tepelná izolácia v kombinácii s povlakovou fóliou
  • Penový polystyrén ako tepelná izolácia

AKO PRACUJEME

Prvým krokom pri voľbe hydroizolácie plochej strechy je fyzická prehliadka strešného plášťa, na základe ktorej je zvolená vhodná technológia rekonštrukcie a prípadne i zateplenia. Táto prehliadka je bezplatná.

Následne je zadarmo spracovaný cenový návrh hydroizolácie plochej strechy vrátane rozpisu a ocenenie jednotlivých prác.

1
Odborne prevedená hydroizolácia zaisťuje dlhú životnosť vašej plochej strechy. Naša spoločnosť ponúka izolácie plochých striech, zelených striech, ale aj izoláciu terás a balkónov. Používame kvalitné izolačné fólie, alebo modifikované asfaltové pásy.
2
Na základe dlhodobých skúseností navrhneme vhodný izolačný materiál a technické prevedenie, či už pôjde o izoláciu strechy, zateplenie či inú zákazku.
3
Vykonávame kompletný systém strešnej izolácie s ukončením na profily z poplastovaného plechu, vrátane všetkých detailov, prestupov, osadenie vtokov, odvetrávacích komínov a pod. podľa typu a prevedenia strešného plášťa. Zateplenie strešného plášťa vykonávame pomocou EPS /samozhášajúci stabilizovaný polystyrén/, alebo doskami z minerálnej vlny.

Požiadavky na zateplenie

Aj v prípade ak je zateplenie plochej strechy riešené ako nepochôdzne, musí sa pri jeho návrhu zohľadniť veľa požiadaviek. Aj nepochôdzna plochá strecha musí vydržať záťaž mokrého, alebo k stenám nafúkaného snehu, nesmie dovoliť preniknutiu vody do chráneného priestoru, nesmie dovoliť šíreniu plameňa po jej povrchu a tiež samozrejme musí zabrániť unikaniu tepla von z budovy.

Ploché strechy sú častým zdrojom porúch, najmä pri panelových budovách. Príčinou sú väčšinou zlé použité materiály, alebo neodborná realizácia. Dodatočnú tepelnú izoláciu umiestňujeme na horný povrch strešnej konštrukcie. Odporúčané hrúbky tepelnej izolácie pre zateplenie plochej strechy sú spravidla od 14-22cm v závislosti od typu konštrukcie. Na zateplenie plochej strechy minerálnou vatou sú minerálne dosky určené do systémov plochých striech ako spodná vrstva. Pokladajú sa na parozábranu, nosnú konštrukciu alebo na spádový systém. K zatepleniu plochej strechy možno použiť aj stabilizované tepelne izolačné dosky z penového polystyrénu.

V dnešnej dobe je nutné používať väčšie hrúbky tepelnej izolácie, čo vedie k vyšším cenám. V konečnom dôsledku sa ale investícia do väčšej hrúbky izolácie oplatí.

Ak premýšľate o zateplení, rekonštrukcii, renovácii, či len o drobnej oprave strechy, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme s otázkami, postupmi výberom správneho prevedenia a tiež so samotnou realizáciou.
Používame výhradne kvalitné certifikované materiály, ktoré nám umožňujú poskytnúť dlhodobé záruky. Spojenie našich skúseností, overených postupov a materiálov znamená pre našich zákazníkov plochú strechu s dlhou dobou životnosti a s minimálnymi nákladmi na údržbu.

Pôsobíme v rámci celého Slovenska.

Osvedčenia a certifikáty

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačných materiálov.

značky ICOPAL a VEDAG.

Certifikát

autorizovaný pokrývač

firmy BRAMAC

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačnej fólie

spoločnosti DEKTRADE

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu asfaltových pásom

spoločnosti DEKTRADE

Certifikát

pre navrhovanie a aplikáciu

materiálov firmy Bitumax

logo.jpg
Hydroizolácie, zateplenie a opravy
plochých striech.
Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza
+421-905-315-127, +421-905-314-767
tipstav@tipstav.sk

Opravu a hydroizoláciu plochej strechy poskytujeme v rámci celého Slovenska

Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Čadca, Čierna nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Galanta, Handlová, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Komárno, Košice, Krompachy, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sliač, Spišská Nová Ves, Stropkov, Stupava, Svidník, Šaľa, Šamorín, Topoľčany, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Vranov nad Topľou, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žilina

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu (tejto webovej stránky) s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

© Copyright 2024 Tipstav, s.r.o.. All Rights Reserved.