Pon - Pia: 9:00 - 18:00
Sob-Ned zatvorené

+421-905-315-127 +421-905-314-767

Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza

Oprava plochej strechy

Image

Oprava plochej strechy

Ploché strechy sú neprávom považované za menej spoľahlivé ako strechy šikmé. Je to spôsobené historickým používaním nekvalitných materiálov a radom pochybení v technológii pokládky.

V dnešných dňoch pomaly získavajú ploché strechy späť svoju stratenú popularitu. Sú s obľubou používané v modernej architektúre, najmä ako strechy priťažené kamienkami, či strechy zelené. Pri použití súčasných materiálov a dodržaní technologických predpisov pokládky je životnosť strechy až niekoľko desiatok rokov. Až na výnimky je úplná väčšina dnes dostupných materiálov veľmi kvalitná. Rozhodujúcim faktorom sú teda riadne preškolení remeselníci s dostatočným množstvom skúseností.

Ponúkame vám pravidelnú kontrolu vašej plochej strechy.

Žiadna strecha nie je bezúdržbová.
Kontrola strechy by mala prebiehať minimálne raz do roka. Odporúčame vám kontrolu dvakrát za rok, a to pred zimou a po zime.
Ďalej po väčšom daždi, búrke, krupobití, alebo silnom vetre.

Predpísanými kontrolami predídete rizikám so zatekaním, ktoré sa môžu vyskytnúť v priebehu užívania.

Spôsoby opráv plochej strechy

V rámci ponúkaných služieb s vami budeme konzultovať aktuálny stav a náročnosť opravy vašej plochej strechy.

Odporučíme vám vždy a iba materiály, s ktorými máme dlhodobo najlepšie skúsenosti. S ohľadom na profesionálnu skúsenosť dokážeme dobre odhadnúť pravú príčinu nedostatočnej izolácie a rozsah porúch. Pripravíme pre vás konkrétny návrh opráv, alebo rekonštrukcií.

Vykonávame drobné opravy plochých striech ako aj celkové rekonštrukcie plochých striech, od izolácií striech až po celkovú stavbu plochej strechy na kľúč (patrí tam aj oprava strechy na kľúč). Máme dlhoročné skúsenosti, vyškolených pracovníkov, najmodernejšiu techniku a potrebné certifikáty.

Oprava plochej strechy nie je len o streche ako takej, ale veľakrát sa jedná aj o ďalšie práce v stavebnom odvetví - klampiarske práce, tesárske práce, izolatérske práce.

Oprava plochej strechy, či rekonštrukcia strechy nepatrí medzi jednoduché činnosti.

1

Opravy vtokov

Medzi časté závady na plochých strechách patrí zatekanie v oblasti vtoku dažďovej vody. Plechové vtoky po čase zhrdzavejú, liatinové vtoky zase prestávajú tesniť najčastejšie v spojoch pri zvodovej rúre. Všetky tieto poruchy, vrátane porúch v oblasti napojenia hydroizolácie strechy k samotnému vtoku, opravujeme otvorením poškodeného vtoku, jeho úpravou a vložením PVC zvodu rôznej dĺžky a potrebného priemeru. Na prechodový, plastový diel -vtok nakoniec natavíme hydroizolačný pás. Podobný postup je aj v prípade renovácie rohového atikového vtoku okrúhleho aj obdĺžnikového prierezu.
2

Oprava hydroizolácie

Ďalšou z možností, ako opraviť plochú strechu bez jej strhnutia je natavenie novej hydroizolačnej vrstvy SBS modifikovaných asfaltových pásov s posypom, resp. položením novej hydroizolačnej fólie z mäkčeného PVC v prípade fóliovej plochej strechy. Pred pokládkou novej izolácie opravujeme závady pôvodnej plochej strechy, vrátane vtokov dažďovej vody, prípadne vykonávame opravy oplechovania atík, atď. Asfaltové pásy natavujeme celoplošne.
3

Oprava spádovania atiky

Najčastejšími problémami u existujúcich plochých striech nových i starších je nedostatočné natavenie hydroizolačných pásov pri okrajoch strechy. Miesta v napojení hydroizolácie na zvislú časť oplechovania atiky bývajú častokrát podceňované. Rohy atík sú pritom veľmi namáhané miesta. Napojenie hydroizolácie na oplechovanie sa uvoľňuje vplyvom rozťažnosti rozdielnych materiálov. Spoje plechov s hydroizoláciou vplyvom teplôt pracujú a dochádza tu k častým prasklinám a zatekaniu. Navyše sa v týchto nevyspádovaných miestach väčšinou zdržiava dažďová voda, ktorá v zimných mesiacoch neustále mrzne a topí. Ponúkame riešenie ako predísť týmto problémom - dodatočnou inštaláciou atikových spádových klinov, vrátane natavenia krycích hydroizolačných pásov. Dažďová voda potom rýchlo steká od kraja atík, navyše toto exponované miesto je v zime aj lepšie tepelne chránené (v rohoch nevznikajú tepelné mosty).
Pri plochej streche, terasách či balkónoch, je najväčší problém so zatekaním vody. Často stačí drobná oprava strechy, napríklad klampiarskych prvkov, hydroizolácie a všetko je v poriadku.

Pokiaľ je ale porušenie hydroizolačnej vrstvy rozsiahlejšie v takomto prípade je nevyhnutná rekonštrukcia.

Vykonávame opravy, renovácie a nové hydroizolačné vrstvy na plochých strechách výrobných i športových hál, rodinných domov i garáží. 

Pri realizácii opravy striech používame kvalitné tuzemské i zahraničné materiály. 


Ponúkame vám prevenciu, údržbu vašej strechy, aby ste sa nákladnej rekonštrukcii plochej strechy dlhodobo vyhli.

Osvedčenia a certifikáty

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačných materiálov.

značky ICOPAL a VEDAG.

Certifikát

autorizovaný pokrývač

firmy BRAMAC

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačnej fólie

spoločnosti DEKTRADE

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu asfaltových pásom

spoločnosti DEKTRADE

Certifikát

pre navrhovanie a aplikáciu

materiálov firmy Bitumax

logo.jpg
Hydroizolácie, zateplenie a opravy
plochých striech.
Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza
+421-905-315-127, +421-905-314-767
tipstav@tipstav.sk

Opravu a hydroizoláciu plochej strechy poskytujeme v rámci celého Slovenska

Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Čadca, Čierna nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Galanta, Handlová, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Komárno, Košice, Krompachy, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sliač, Spišská Nová Ves, Stropkov, Stupava, Svidník, Šaľa, Šamorín, Topoľčany, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Vranov nad Topľou, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žilina

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu (tejto webovej stránky) s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

© Copyright 2024 Tipstav, s.r.o.. All Rights Reserved.