Pon - Pia: 9:00 - 18:00
Sob-Ned zatvorené

+421-905-315-127 +421-905-314-767

Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza

Riešenie detailov

Riešenie vonkajších okrajov plochej strechy

Pri navrhovaní plochých striech je nutné správne vyriešiť detaily, ktoré sa týkajú napojenia hydroizolácie.

Pri vonkajších okrajov strechy je nutné vždy riadne riešiť:
1

Ukončenie tepelnej izolácie

Pri chybnom ukončení tepelnej izolácie pri okraji strechy dôjde k vytvoreniu tepelného mostu, ktorého dôsledkom sú nízke povrchové teploty v horných vodorovných kútoch v podstrešných miestnostiach, čo má za následok kondenzáciu vodnej pary v týchto miestach, tvorbu plesní a zvýšené tepelné straty.
2

Ukončenie hydroizolácie

Okraje striech sú extrémne namáhané saním vetra, ktorého výsledné vztlakové sily dosahujú vysokých hodnôt, ktoré môžu byť väčšie ako je vlastná tiaž strešného plášťa. Z tohto dôvodu je nutné vykonať podrobnú analýzu účinkov vetra na strešný plášť. Na základe toho potom navrhnúť riadne upevnenie hydroizolácie a príslušných klampiarskych prvkov.
Image
Správne vyriešené a dôkladne prevedené detaily ukončenia hydroizolácie v miestach vonkajších okrajov strechy sú potrebné pre zaistenie jej vodotesnosti v týchto miestach.

Pokiaľ ide o prechod hydroizolácie z vodorovnej plochy na zvislú, prechod môže byť kolmý, ale vždy musí byť zosilnený prídavným pruhom z príslušného asfaltového pásu.

Riešenie strešných vpustí

Každý strešný vtok musí byť osadený v najnižšom odvodňovanom mieste a opatrený lapačom nečistôt (mriežkou alebo košom), ktorý je ku vtoku pevne pripojený. Princíp funkcie rôznych typov strešných vtokov nijako nesúvisí s ich napojením na hydroizoláciu.
Napojenie strešných vtokov na hydroizoláciu môže byť riešené u všetkých typov nasledujúcimi spôsobmi:

1
Ukončením hydroizolácie na manžete z hydroizolačného materiálu, ktorá je súčasťou strešného vtoku, a ktorá nadväzuje na hydroizoláciu.
2
Zovretím medzi pevnou a voľnou prírubou s dotiahnutím pomocou skrutiek.
3
Zovretím medzi pevnou a voľnou prírubou.
4
Navarením hydroizolácie na prírubu vtoku. Tento spôsob sa používa pri fóliových systémoch.
Image

Izolácia plochých striech, opravy plochých striech, hydroizolácia

Ak premýšľate o zateplení, rekonštrukcii, renovácii, či len o drobnej oprave strechy, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme s otázkami, postupmi výberom správneho prevedenia a tiež so samotnou realizáciou.


Používame výhradne kvalitné certifikované materiály, ktoré nám umožňujú poskytnúť dlhodobé záruky. Spojenie našich skúseností, overených postupov a materiálov znamená pre našich zákazníkov plochú strechu s dlhou dobou životnosti a s minimálnymi nákladmi na údržbu.

Pôsobíme v rámci celého Slovenska.

Ponúkame vám pravidelnú kontrolu vašej plochej strechy

Žiadna strecha nie je bezúdržbová.
Kontrola strechy by mala prebiehať minimálne raz do roka. Odporúčame vám kontrolu dvakrát za rok, a to pred zimou a po zime.
Ďalej po väčšom daždi, búrke, krupobití, alebo silnom vetre.

Predpísanými kontrolami predídete rizikám so zatekaním, ktoré sa môžu vyskytnúť v priebehu užívania.

Osvedčenia a certifikáty

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačných materiálov.

značky ICOPAL a VEDAG.

Certifikát

autorizovaný pokrývač

firmy BRAMAC

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačnej fólie

spoločnosti DEKTRADE

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu asfaltových pásom

spoločnosti DEKTRADE

Certifikát

pre navrhovanie a aplikáciu

materiálov firmy Bitumax

logo.jpg
Hydroizolácie, zateplenie a opravy
plochých striech.
Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza
+421-905-315-127, +421-905-314-767
tipstav@tipstav.sk

Opravu a hydroizoláciu plochej strechy poskytujeme v rámci celého Slovenska

Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Čadca, Čierna nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Galanta, Handlová, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Komárno, Košice, Krompachy, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sliač, Spišská Nová Ves, Stropkov, Stupava, Svidník, Šaľa, Šamorín, Topoľčany, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Vranov nad Topľou, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žilina

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu (tejto webovej stránky) s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

© Copyright 2024 Tipstav, s.r.o.. All Rights Reserved.