Pon - Pia: 9:00 - 18:00
Sob-Ned zatvorené

+421-905-315-127 +421-905-314-767

Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza

Kontrola a údržba plochých striech

Image

Kontrola a údržba plochých striech

Životnosť strešnej konštrukcie a hydroizolačných materiálov sa odvíja od kvalitného prevedenia detailov a pravidelnej údržby. Predpísanými kontrolami predídete rizikám so zatekaním, ktoré sa môžu vyskytnúť v priebehu užívania.

Žiadna strecha nie je bezúdržbová. Kontrola strechy by mala prebiehať minimálne raz do roka. Odporúčame vám kontrolu dvakrát za rok, a to pred zimou a po zime. Ďalej po väčšom daždi, búrke, krupobití, alebo silnom vetri.

V prípade zistených porúch ako sú trhliny, rozlepené spoje, nesúdržnosť na zvislých plochách, a pod. je možné hydroizoláciu ihneď opraviť. U asfaltových striech je oprava realizovateľná takmer vždy a počas celej životnosti strechy. U hydroizolačných fólií je potrebné poznať presný typ (PVC-P, TPO / FPO, EPDM, PIB, CPE), hrúbku pôvodnej fólie a zistiť, či je oprava vôbec možná. Niektoré typy fólií rýchlejšie krehnú a nie je možné ich zvárať teda bezpečne opraviť.

ČO KONTROLUJEME NA PLOCHEJ STRECHE

Kontroly sa spravidla začínajú vizuálnou prehliadkou podstrešia, kde zistíme, či sa v niektorých miestach neobjavujú mapy po zatekaní, alebo plesne. Samotná prehliadka strechy postupuje zhruba v týchto krokoch:

1

Čistota strechy

Prehliadka plochy strechy - čistota (zeleň, bahno, kaluže, konáre, zvyšky stavebných materiálov)
2

Prehliadka funkčných častí

Prehliadka vtokov, žľabov a zvodov a ich priechodnosť
3

Kontrola napojenia krytiny

Kontrola napojenia krytiny na prestupujúce a ukončujúce konštrukcie
4

Spoje

Kontrola spojov a prehybov
5

Mechanické kotvenie

Kontrola mechanického kotvenia - vizuálne
6

Odvetranie

Kontrola odvetrania - funkčnosť ventilátorov a hlavíc
7

Kontrola príslušenstva

Kontrola snehových zachytávačov a hromozvodov

Zásady pri kontrole hydroizolácie

Pri plochých strechách sa spravidla stretávame s dvoma typmi hydroizolačných materiálov, s asfaltovými pásmi a polymérovými fóliami (predovšetkým PVC).
Pri každom materiály dodržujeme nasledovné zásady:

zásady pre asfaltové strechy

Na asfaltové strechy nevstupujeme, pokiaľ to nie je nutné, v čase, kedy teplota vzduchu prekračuje 25 ° C. Mohlo by dôjsť k pretlačenie stôp do asfaltovej krytiny, k zatlačeniu ochranného posypu či vytvoreniu priehlbín a trhlín.

zásady pre fóliové strechy

Na fóliové strechy nevstupujeme, pokiaľ to nie je nutné, v čase, keď je na streche sneh a námraza. Mohlo by dôjsť k pošmyknutiu a zraneniu.
Žiadna strecha nie je bezúdržbová. Kontrola strechy by mala prebiehať minimálne raz do roka. Odporúčame vám kontrolu dvakrát za rok, a to pred zimou a po zime. Ďalej po väčšom daždi, búrke, krupobití, alebo silnom vetre.

Predpísanými kontrolami predídete rizikám so zatekaním, ktoré sa môžu vyskytnúť v priebehu užívania.

Osvedčenia a certifikáty

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačných materiálov.

značky ICOPAL a VEDAG.

Certifikát

autorizovaný pokrývač

firmy BRAMAC

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačnej fólie

spoločnosti DEKTRADE

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu asfaltových pásom

spoločnosti DEKTRADE

Certifikát

pre navrhovanie a aplikáciu

materiálov firmy Bitumax

logo.jpg
Hydroizolácie, zateplenie a opravy
plochých striech.
Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza
+421-905-315-127, +421-905-314-767
tipstav@tipstav.sk

Opravu a hydroizoláciu plochej strechy poskytujeme v rámci celého Slovenska

Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Čadca, Čierna nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Galanta, Handlová, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Komárno, Košice, Krompachy, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sliač, Spišská Nová Ves, Stropkov, Stupava, Svidník, Šaľa, Šamorín, Topoľčany, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Vranov nad Topľou, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žilina

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu (tejto webovej stránky) s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

© Copyright 2024 Tipstav, s.r.o.. All Rights Reserved.