Pon - Pia: 9:00 - 18:00
Sob-Ned zatvorené

+421-905-315-127 +421-905-314-767

Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza

Revitalizácia plochých striech

Image

Revitalizácia plochých striech

Revitalizácia znamená obnova, dať niečomu starému nový život.

Strešné plášte rodinných a panelových domov sa z veľkej časti stretávajú predovšetkým s nedostatkami v tepelnej izolácii, na ktorú sú z hľadiska dnešných noriem kladené veľké nároky. Častokrát sú existujúce hydroizolačné materiály už za hranicou svojej životnosti, alebo sú chybne vykonavané detaily napojenia na prestupujúce konštrukcie a prvky. Do objektov často zateká a objavujú sa vlhké mapy, čo je nevyhovujúce ako z pohľadu noriem, tak z pohľadu hygieny.

RIEŠENIE REVITALIZÁCIE A OPRÁV PLOCHEJ STRECHY

Pred návrhom riešenia opravy plochej strechy sa vykoná stavebno-technický prieskum, ktorý zvyčajne zahŕňa:

1

Stretnutie so zákazníkom

Na stretnutí so zákazníkom zisťujeme jeho požiadavky, informácie o stave strechy prípadne vykonaných úpravách a opravách.
2

Prehliadky plochej strechy

Vizuálna prehliadka plochej strechy, zameranie, fotodokumentácia.
3

Overenie skladby plochej strechy

Prevedenie sond do strešného plášťa pre overenie skladby strechy.

Na základe týchto podkladov sa urobí návrh riešenia opravy strechy. Po vyhotovení tepelno technického výpočtu spravidla dôjde k záveru, že strecha nevyhovuje súčasným normovým požiadavkám a je nutné ju zatepliť. Ak sú vrstvy strechy suché, môže byť zateplenie realizované na existujúcej skladbe. Ak vrstvy obsahujú väčšie než povolené množstvo vlhkosti, je nutné pôvodnú skladbu demontovať a vykonať vrstvy nové.

Zateplenie a hydroizolácia

Zateplenie plochých striech sa vykonáva spravidla doskami z penového stabilizovaného polystyrénu. V prípade zvýšených požiadaviek na požiarnu odolnosť sa aplikujú dosky z minerálnych vlákien. Podľa spádu plochej strechy sa používajú dosky rovné, alebo spádové klíny.

Ako hydroizolácie môžu byť použité asfaltové pásy alebo hydroizolačné fólie. V súčasnej dobe sú najpoužívanejšie fólie na báze mäkčeného PVC, ktoré sa vyznačujú veľkou ohybnosťou a tvárnosťou. Ich výhodou je jednoduchá montáž, možnosť aplikácie od malých sklonov a dobrá priepustnosť pre vodné pary. Asfaltové pásy sa najčastejšie používajú modifikované SBS a finálne pásy sú opatrené bridlicovým posypom. Vykonávajú sa v dvoch vrstvách a ich nespornou výhodou je odolnosť proti mechanickému poškodeniu.

Potrebné je tiež riešiť stabilizáciu nových vrstiev k existujúcim vrstvám, mechanickým kotvením, lepením, natavovaním, alebo priťažením, napr. vrstvou praného kameniva (štrku).

Súčasťou revitalizácie strešných plášťov sú tiež rôzne prestupy, komíny, ventilátory, ale aj oplechovanie, vedenie bleskozvodu a rôzne kabeláže. Všetky tieto prvky musia byť riešené v nadväznosti na novú tepelnú izoláciu a hydroizoláciu. Pre odvodnenie, vetracie komínky, alebo prestupy káblov používame systémové prvky, ktoré sú opatrené už z výroby manžetou a umožňujú bezpečné a vodotesné napojenie na hydroizoláciu.

Pri plochej streche, terasách či balkónoch, je najväčší problém so zatekaním vody. Často stačí drobná oprava strechy, napríklad klampiarskych prvkov, hydroizolácie a všetko je v poriadku. 

Pokiaľ je ale porušenie hydroizolačnej vrstvy rozsiahlejšie v takomto prípade je nevyhnutná rekonštrukcia. 

Ponúkame vám prevenciu, údržbu vašej strechy, aby ste sa nákladnej rekonštrukcii plochej strechy dlhodobo vyhli.

Osvedčenia a certifikáty

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačných materiálov.

značky ICOPAL a VEDAG.

Certifikát

autorizovaný pokrývač

firmy BRAMAC

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačnej fólie

spoločnosti DEKTRADE

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu asfaltových pásom

spoločnosti DEKTRADE

Certifikát

pre navrhovanie a aplikáciu

materiálov firmy Bitumax

Naši dodávatelia

Client 1
Client 2
Client 1
Client 1
Client 1
Client 1
logo.jpg
Hydroizolácie, zateplenie a opravy
plochých striech.
Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza
+421-905-315-127, +421-905-314-767
tipstav@tipstav.sk

Opravu a hydroizoláciu plochej strechy poskytujeme v rámci celého Slovenska

Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Čadca, Čierna nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Galanta, Handlová, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Komárno, Košice, Krompachy, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sliač, Spišská Nová Ves, Stropkov, Stupava, Svidník, Šaľa, Šamorín, Topoľčany, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Vranov nad Topľou, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žilina

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu (tejto webovej stránky) s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

© Copyright 2024 Tipstav, s.r.o.. All Rights Reserved.