Pon - Pia: 9:00 - 18:00
Sob-Ned zatvorené

+421-905-315-127 +421-905-314-767

Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza

Plochá strecha z asfaltových pásov

Image

PLOCHÁ STRECHA Z asfaltových modifikovaných pásov

Asfaltové pásy sú na trhu stále najpoužívanejším materiálom. Technológia pokládky asfaltových pasov je preverená niekoľko ročnými skúsenosťami. Asfaltové pásy (lepenky) sa využívajú ako hydroizolačná vrstva pri plochých strechách a pri strechách s miernym sklonom. Pokládka prebieha pomocou nahriatia asfaltu plynom a natavenia na podkladovú konštrukciu. Asfaltové pásy môžu byť tiež kotvené a v spojoch natavené. Asfaltové pásy sa hojne využívajú na strechách, pri ktorých je zvýšené riziko mechanického poškodenia, vo vegetačných súvrstviach, ale aj na strechách s väčším sklonom.

Asfaltové (bitúmenové) strešné pásy sa rozdeľujú na modifikované a oxidované.

V dnešnej dobe sa oxidované pásy používajú skôr na opravy, alebo ako parozábrany.

Izolácia plochých striech, opravy plochých striech, hydroizolácia

Ak premýšľate o zateplení, rekonštrukcii, renovácii, či len o drobnej oprave strechy, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme s otázkami, postupmi výberom správneho prevedenia a tiež so samotnou realizáciou.


Používame výhradne kvalitné certifikované materiály, ktoré nám umožňujú poskytnúť dlhodobé záruky. Spojenie našich skúseností, overených postupov a materiálov znamená pre našich zákazníkov plochú strechu s dlhou dobou životnosti a s minimálnymi nákladmi na údržbu.

Pôsobíme v rámci celého Slovenska.

Výhody asfaltových pásov

Pásy sa vyrába s ochranným bridlicovým šupinatým posypom, ktorý chráni asfaltovú hmotu proti vplyvom UV žiarenia, znižuje povrchovú teplotu a zvyšuje estetický dojem strechy.

Podľa spôsobu použitia sa asfaltové pásy vyrábajú v niekoľkých hrúbkach, tie finálne majú najčastejšie hrúbku 4,0 mm. Pásy sú chránené bridlicovým posypom, alebo keramickou drťou a štandardná farba je modrozelená. Asfaltové pásy je možné tiež dodať v červenej, hnedej, alebo šedej farbe.

1
dobrá znášanlivosť s polystyrénom
2
hrúbky 4 až 5 mm, v súvrstviach až 9 mm, takže sú mechanicky odolné
3
finálne pásy s bridlicovým posypom sú aj esteticky prijateľné
4
dajú sa nataviť na široký sortiment oplechovaní striech
5
dobrá opraviteľnosť aj po rokoch
6
ak je realizované natavenie s výtokom zo spoja, je ľahké kontrolovať tesnosť spoja

Osvedčenia a certifikáty

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačných materiálov.

značky ICOPAL a VEDAG.

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu asfaltových pásom

spoločnosti DEKTRADE

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačnej fólie

spoločnosti DEKTRADE

Certifikát

autorizovaný pokrývač

firmy BRAMAC

UKÁŽKA NAŠICH PRÁC - izolácie plochých striech

VARIANTY PLOCHÝCH STRIECH

Ploché strechy z fóliovej hydroizolácie

Hydroizolačná fólia sa stáva stále populárnejším materiálom, ktorý sa v súčasnej dobe používa ako hydroizolácia plochých striech. Je to predovšetkým z dôvodu jej ohybnosti, tvárnosti a ľahšiemu a rýchlejšiemu spracovaniu.

U nás sa najčastejšie môžeme stretnúť s fóliami na báze mäkčeného PVC, termoplastických polyolefínov (TPO), alebo EPDM.

Všetky typy týchto fólií môžeme použiť ako pre mechanické kotvenie, tak lepenie aj priťaženie ďalšími vrstvami. Fólie sú vhodné pre strechy do novostavieb, ale aj pri  rekonštrukcií.

Na strechách sa najčastejšie môžeme stretnúť so svetlo šedou fóliou PVC v hrúbke 1,5 mm. Hydroizolačné fólie z mäkčeného PVC sú vyrábané v niekoľkých farebných odtieňoch a v rôznych hrúbkach.
Image

Ploche strechy z hydroizolácie z asfaltových pásov

Asfaltové pásy sú na trhu stále najpoužívanejším materiálom. Technológia pokládky asfaltových pasov je preverená mnoho ročnými skúsenosťami. Asfaltové pásy sa prevažne využívajú na strechách, pri ktorých je zvýšené riziko mechanického poškodenia, vo vegetačných súvrstviach, ale aj na strechách s väčším sklonom. Najčastejšie sa možeme stretnúť s pásmi oxidovanými alebo modifikovanými.

Na nové strechy i rekonštrukcie sa používajú modifikované pásy, ktoré sú odolnejšie voči rozdielu teplôt aj UV žiareniu.

Podľa spôsobu použitia sa asfaltové pásy vyrábajú v niekoľkých hrúbkach, tie finálne majú najčastejšie hrúbku 4,0 mm. Pásy sú chránené bridlicovým posypom, alebo keramickou drťou.

Zelené strechy

Zelená strecha je špecifickou formou plochej strechy.

Zelená strecha je nielen pohľadovou záležitosťou, ale aj funkčnou konštrukciou, ktorá má oproti bežnej plochej streche nesporné výhody. Ak je hydroizolácia dobre spádovaná a nestojí na nej voda, predlžuje táto konštrukcia životnosť hydroizolácie, pretože tá nepodlieha degradácii UV žiarením. Plynulý odtok vody je dôležitý z toho dôvodu, že vo,, výluhu "zeminy v mlákach na hydroizolácií sa výborne darí mikroorganizmom, ktoré hydroizolácií v jej životnosti rozhodne nepomáhajú.

Image
Image

Strešné terasy

Plochá strecha sa môže stať rajom odpočinku a to ako aktívneho, tak pasívneho.

Hydroizoláciu terás môžu tvoriť fólia, alebo asfaltové pásy. Oba typy materiálov musia byť odolné proti prerastaniu korienkov rastlín. Pochôdznu vrstvu môže tvoriť samotná hydroizolačná fólia prípadne betónová dlažba na podložkách. Atraktívne sú aj drevená či WPC dosky.

Vyhotovenie strešných terás patri medzi najnáročnejšie čo sa tyka hydroizolácie. Už samotný návrh celého súvrstvia musí byť dokonale technicky vyriešený. Pokiaľ sa jedná o terasy, pod ktorými sú obytné miestnosti, musia byť zabezpečené tepelné a vlhkostné podmienky.

Pri návrhu je potrebné myslieť na to, že sa po terasách budú denne pohybovať ľudia, ktorí vyžadujú predovšetkým funkčnosť a estetiku celého systému.

Strechy zasypané kamienkami

Asfaltové aj fóliové strechy môžu byť chránené kamienkami (štrkom), ktoré predlžujú životnosť hydroizolácie, majú protipožiarnu funkciu, alebo slúžia ako pohľadová vrstva.

Štrk býva často doplnkom zelených striech a terás napr. ako chodník alebo oddelenie pochôdznych častí od nepochôdznych. Môže ale tiež zakrývať celú plochu strechy.

Zásyp kamienkom môže byť použitý ako pre rekonštrukcie, tak i novostavby. Požiadavka je len na dostatočnú únosnosť podklade.
Image
logo.jpg
Hydroizolácie, zateplenie a opravy
plochých striech.
Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza
+421-905-315-127, +421-905-314-767
tipstav@tipstav.sk

Opravu a hydroizoláciu plochej strechy poskytujeme v rámci celého Slovenska

Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Čadca, Čierna nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Galanta, Handlová, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Komárno, Košice, Krompachy, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sliač, Spišská Nová Ves, Stropkov, Stupava, Svidník, Šaľa, Šamorín, Topoľčany, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Vranov nad Topľou, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žilina

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu (tejto webovej stránky) s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

© Copyright 2024 Tipstav, s.r.o.. All Rights Reserved.