Pon - Pia: 9:00 - 18:00
Sob-Ned zatvorené

+421-905-315-127 +421-905-314-767

Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza

Plochá strecha z PVC fólie

VÝHODY HYDROIZOLÁCIE Z PVC FÓLIE

Hydroizolačná PVC fólia sa dodáva ako ucelený strešný systém. Súčasťou fóliového systému je poplastovaný plech, z ktorého sa zhotoví všetok potrebný klampiarsky prvok. Hydroizolačná PVC fólia sa teplovzdušným naváraním na tieto klampiarske prvky pritaví a vznikne pevný a celistvý celok. Súčasťou strešného systému sú aj separačné podkladné a ochranné textílie, odvetrávacie hlavice, tvarovky, strešné vtoky, kotviace prvky, tmely, lepidlá, atď.

1

Chemická odolnosť

Fólie sú chemicky odolné
2

Hmotnosť

Nízka hmotnosť do 3 kg / m2
3

Montáž

Možnosť montáže aj v zimnom období - odporúčaná najnižšia teplota je -5 ° C z dôvodu tvárnosti
4

Zvariteľnosť

Jednoduché a okamžité spojenie horúcim vzduchom, bez prítomnosti plameňa. Fólia sa vyznačuje vynikajúcou zvaritelnosťou. Zvariteľnosť je výborná aj po dlhej dobe.
5

Teplotná odolnosť

Teplotný rozsah odolnosti voči teplotným vplyvom -40 ° C do +130 ° C
6

Ucelený strešný systém

Široký sortiment systémových prvkov - rohy, lišty, vtoky, odvetrávacie komínky
7

Oprava

Jednoduchá a lacná oprava v prípade mechanického poškodenia
8

Prenášanie síl

Dokážu prenášať pohyby konštrukcie strechy
9

Vodotesnosť

Rozmerová stálosť a vodotesnosť
10

Odolnosť proti prerastaniu korienkov

To umožňuje používať fólie všade tam, kde hrozí poškodenie hydroizolácie koreňmi rastlín (napr.vegetačné strechy).
11

Pokládka na rôzne materiály

Možnosť pokládky na akýkoľvek materiál, ktorý sa používa v stavebníctve (drevo, betón, vata, ...)
Image

Fóliové ploché strechy

Hydroizolačné fólie sa stávajú stále populárnejším materiálom, ktorý sa v súčasnosti používa ako hydroizolácia plochých striech. Je to hlavne z dôvodu ich ohybnosti, tvárnosti a ľahšiemu a rýchlejšiemu spracovaniu.
U nás sa najčastejšie môžeme stretnúť s fóliami na báze mäkčeného PVC, termoplastických polyolefínov (TPO) alebo EPDM.
Všetky typy týchto fólií môžeme použiť ako pre mechanické kotvenie, tak lepenie aj priťaženie ďalšími vrstvami. Fólie sú vhodné ako pre strechy na novostavby tak i na rekonštrukcie plochých striech.
Na plochých strechách sa najčastejšie môžeme stretnúť so svetlo šedou fóliou PVC v hrúbke 1,5 mm, ktorých veľkou výhodou je cena.
Z hľadiska skladby sa PVC fólia nesmie dávať do priameho kontaktu s výrobkami na báze asfaltu, alebo polystyrénu. Dochádza u nich totiž za určitých okolností k migrácii mäkčidiel do týchto materiálov a fólia pri tomto procese tuhne, stráca ohybnosť a je náchylnejšia k mechanickému poškodeniu. Preto sa musia od týchto materiálov oddeľovať, a to napríklad geotextíliou, alebo sklenými tkaninami.

Hydroizolačné fólie z mäkčeného PVC sú vyrábané v niekoľkých farebných odtieňoch a v rôznych hrúbkach.

Ak premýšľate o zateplení, rekonštrukcií, renovácií, či len o drobnej oprave strechy, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme s otázkami, postupmi výberom správneho prevedenia a tiež so samotnou realizáciou.


Používame výhradne kvalitné certifikované materiály, ktoré nám umožňujú poskytnúť dlhodobé záruky. Spojenie našich skúseností, overených postupov a materiálov znamená pre našich zákazníkov plochú strechu s dlhou dobou životnosti a s minimálnymi nákladmi na údržbu.

VARIANTY PLOCHÝCH STRIECH

Image

Ploche strechy z hydroizolácie z asfaltových pásov

Asfaltové pásy sú na trhu stále najpoužívanejším materiálom. Technológia pokládky asfaltových pasov je preverená mnoho ročnými skúsenosťami. Asfaltové pásy sa prevažne využívajú na strechách, pri ktorých je zvýšené riziko mechanického poškodenia, vo vegetačných súvrstviach, ale aj na strechách s väčším sklonom. Najčastejšie sa možeme stretnúť s pásmi oxidovanými alebo modifikovanými.

Na nové strechy i rekonštrukcie sa používajú modifikované pásy, ktoré sú odolnejšie voči rozdielu teplôt aj UV žiareniu.

Podľa spôsobu použitia sa asfaltové pásy vyrábajú v niekoľkých hrúbkach, tie finálne majú najčastejšie hrúbku 4,0 mm. Pásy sú chránené bridlicovým posypom, alebo keramickou drťou.

Ploché strechy z fóliovej hydroizolácie

Hydroizolačná fólia sa stáva stále populárnejším materiálom, ktorý sa v súčasnej dobe používa ako hydroizolácia plochých striech. Je to predovšetkým z dôvodu jej ohybnosti, tvárnosti a ľahšiemu a rýchlejšiemu spracovaniu.

U nás sa najčastejšie môžeme stretnúť s fóliami na báze mäkčeného PVC, termoplastických polyolefínov (TPO), alebo EPDM.

Všetky typy týchto fólií môžeme použiť ako pre mechanické kotvenie, tak lepenie aj priťaženie ďalšími vrstvami. Fólie sú vhodné pre strechy do novostavieb, ale aj pri  rekonštrukcií.

Na strechách sa najčastejšie môžeme stretnúť so svetlo šedou fóliou PVC v hrúbke 1,5 mm. Hydroizolačné fólie z mäkčeného PVC sú vyrábané v niekoľkých farebných odtieňoch a v rôznych hrúbkach.

Zelené strechy

Zelená strecha je špecifickou formou plochej strechy.

Zelená strecha je nielen pohľadovou záležitosťou, ale aj funkčnou konštrukciou, ktorá má oproti bežnej plochej streche nesporné výhody. Ak je hydroizolácia dobre spádovaná a nestojí na nej voda, predlžuje táto konštrukcia životnosť hydroizolácie, pretože tá nepodlieha degradácii UV žiarením. Plynulý odtok vody je dôležitý z toho dôvodu, že vo,, výluhu "zeminy v mlákach na hydroizolácií sa výborne darí mikroorganizmom, ktoré hydroizolácií v jej životnosti rozhodne nepomáhajú.

Image
Image

Strešné terasy

Plochá strecha sa môže stať rajom odpočinku a to ako aktívneho, tak pasívneho.

Hydroizoláciu terás môžu tvoriť fólia, alebo asfaltové pásy. Oba typy materiálov musia byť odolné proti prerastaniu korienkov rastlín. Pochôdznu vrstvu môže tvoriť samotná hydroizolačná fólia prípadne betónová dlažba na podložkách. Atraktívne sú aj drevená či WPC dosky.

Vyhotovenie strešných terás patri medzi najnáročnejšie čo sa tyka hydroizolácie. Už samotný návrh celého súvrstvia musí byť dokonale technicky vyriešený. Pokiaľ sa jedná o terasy, pod ktorými sú obytné miestnosti, musia byť zabezpečené tepelné a vlhkostné podmienky.

Pri návrhu je potrebné myslieť na to, že sa po terasách budú denne pohybovať ľudia, ktorí vyžadujú predovšetkým funkčnosť a estetiku celého systému.

Strechy zasypané kamienkami

Asfaltové aj fóliové strechy môžu byť chránené kamienkami (štrkom), ktoré predlžujú životnosť hydroizolácie, majú protipožiarnu funkciu, alebo slúžia ako pohľadová vrstva.

Štrk býva často doplnkom zelených striech a terás napr. ako chodník alebo oddelenie pochôdznych častí od nepochôdznych. Môže ale tiež zakrývať celú plochu strechy.

Zásyp kamienkom môže byť použitý ako pre rekonštrukcie, tak i novostavby. Požiadavka je len na dostatočnú únosnosť podklade.
Image

Osvedčenia a certifikáty

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačných materiálov.

značky ICOPAL a VEDAG.

Certifikát

autorizovaný pokrývač

firmy BRAMAC

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačnej fólie

spoločnosti DEKTRADE

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu asfaltových pásom

spoločnosti DEKTRADE

Certifikát

pre navrhovanie a aplikáciu

materiálov firmy Bitumax

logo.jpg
Hydroizolácie, zateplenie a opravy
plochých striech.
Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza
+421-905-315-127, +421-905-314-767
tipstav@tipstav.sk

Opravu a hydroizoláciu plochej strechy poskytujeme v rámci celého Slovenska

Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Čadca, Čierna nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Galanta, Handlová, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Komárno, Košice, Krompachy, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sliač, Spišská Nová Ves, Stropkov, Stupava, Svidník, Šaľa, Šamorín, Topoľčany, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Vranov nad Topľou, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žilina

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu (tejto webovej stránky) s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

© Copyright 2024 Tipstav, s.r.o.. All Rights Reserved.