Pon - Pia: 9:00 - 18:00
Sob-Ned zatvorené

+421-905-315-127 +421-905-314-767

Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza

Hydroizolácia plochej strechy

Image

ČO JE HYDROIZOLÁCIA

Hydroizolácia je vrstva, ktorá zabraňuje vnikaniu vody v akomkoľvek skupenstve do stavebnej konštrukcie, alebo do vnútorných priestorov objektu. V súčasnej dobe sa najčastejšie na plochých strechách uplatňujú hydroizolačné vrstvy z jedného, alebo viacerých nataviteľných pásov vyrobených z asfaltu modifikovaného elastomerom SBS, prípadne z oxidovaného asfaltu, alebo z hydroizolačnej vrstvy z plastových fólií, predovšetkým z mäkčeného PVC. Strešné fólie z mäkčeného PVC sú zvyčajne laminované z viacerých primárnych fólií. Do fólií je zavalcovaná výstužná vložka, alebo sú nevystužené.

Hydroizolácia plochej strechy chráni strešnú konštrukciu proti vode. K realizácii hydroizolácie plochej strechy používame výhradne najkvalitnejšie materiály, ktoré majú výnimočné technické vlastnosti a dlhú životnosť. Všetci naši pracovníci aplikujú hydroizoláciu po odbornom preškolení a udržujú tak práce vykonané našou firmou na vysokej úrovni.
Pri rekonštrukcii plochej strechy poskytujeme kompletný servis - teda nielen samotnú hydroizoláciu, ale aj funkčné zateplenie zvolené podľa technickej dispozície strechy, osadenie odvetrávacích telies, klampiarske práce, osadenie bleskozvodu, alebo murárske a natieračské práce.

VÝHODY HYDROIZOLÁCIE Z PVC FÓLIE

Hydroizolačná PVC fólia sa dodáva ako ucelený strešný systém. Súčasťou fóliového systému je poplastovaný plech, z ktorého sa zhotoví všetok potrebný klampiarsky prvok. Hydroizolačná PVC fólia sa teplovzdušným naváraním na tieto klampiarske prvky pritaví a vznikne pevný a celistvý celok. Súčasťou strešného systému sú aj separačné podkladné a ochranné textílie, odvetrávacie hlavice, tvarovky, strešné vtoky, kotviace prvky, tmely, lepidlá, atď.

1

Chemická odolnosť

Fólie sú chemicky odolné.
2

Hmotnosť

Nízka hmotnosť do 3 kg / m².
3

Montáž

Možnosť montáže aj v zimnom ročnom období - doporučená najnižšia teplota je -5 ° C z dôvodu tvárnosti.
4

Zvariteľnosť

Jednoduché a okamžité spojenie horúcim vzduchom, bez prítomnosti plameňa. Fólie sa vyznačujú vynikajúcou zvaritelnosťou. Zvariteľnosť je výborná aj po dlhej dobe.
5

Teplotná odolnosť

Teplotný rozsah odolnosti voči teplotným vplyvom -40 ° C do +130 ° C.
6

Ucelený strešný systém

Široký sortiment systémových prvkov - rohy, lišty, vtoky, odvetrávacie komínky.
7

Oprava

Jednoduchá a lacná oprava v prípade mechanického poškodenia.
8

Prenášanie síl

Dokážu prenášať pohyby konštrukcie strechy.
9

Vodotesnosť

Rozmerová stálosť a vodotesnosť.
10

Odolnosť proti prerastaniu korienkov

To umožňuje používať fólie všade tam, kde hrozí poškodenie hydroizolácie koreňmi rastlín (napr. vegetačné strechy).
11

Pokládka na rôzne materiály

Možnosť pokládky na akýkoľvek materiál, ktorý sa používa v stavebníctve (drevo, betón, asfaltová krytina, polystyrén, vata, ...)

Výhody asfaltových pásov

Pásy sa vyrábajú s ochranným bridlicovým šupinatým posypom, ktorý chráni asfaltovú hmotu proti vplyvom UV žiarenia, znižuje povrchovú teplotu a zvyšuje estetický dojem strechy.

Podľa spôsobu použitia sa asfaltové pásy vyrábajú v niekoľkých hrúbkach, tie finálne majú najčastejšie hrúbku 4,0 mm. Pásy sú chránené bridlicovým posypom, alebo keramickou drťou a štandardná farba je modrozelená. Je možné ale tiež dodať v červenej, hnedej, alebo šedej farbe.

1
dobrá znášanlivosť s polystyrénom
2
hrúbky 4 až 5 mm, v súvrstviach až 9 mm, takže sú mechanicky odolné
3
finálne pásy s bridlicovým posypom sú aj esteticky prijateľné
4
dajú sa nataviť na široký sortiment oplechovaní striech
5
dobrá opraviteľnosť aj po rokoch
6
ak je realizované natavenie s výtokom zo spoja, je ľahké kontrolovať tesnosť spoja

AKO PRACUJEME

Prvým krokom pri voľbe hydroizolácie plochej strechy je fyzická prehliadka strešného plášťa, na základe ktorej je zvolená vhodná technológia rekonštrukcie a prípadne i zateplenia. Táto prehliadka je bezplatná.

Následne je zadarmo spracovaný cenový návrh hydroizolácie plochej strechy vrátane rozpisu a ocenenie jednotlivých prác.

1
Odborne prevedená hydroizolácia zaisťuje dlhú životnosť vašej plochej strechy. Naša spoločnosť ponúka izolácie plochých striech, zelených striech, ale aj izoláciu terás a balkónov. Používame kvalitné izolačné fólie, alebo modifikované asfaltové pásy.
2
Na základe dlhodobých skúseností navrhneme vhodný izolačný materiál a technické prevedenie, či už pôjde o izoláciu strechy, zateplenie, či inú zákazku.
3
Vykonávame kompletný systém strešnej izolácie s ukončením na profily z poplastovaného plechu, vrátane všetkých detailov, prestupov, osadenie vtokov, odvetrávacích komínov, a pod. podľa typu a prevedenia strešného plášťa. Zateplenie strešného plášťa vykonávame pomocou EPS /samozhášavý stabilizovaný polystyrén/, alebo doskami z minerálnej vlny.
Izolácia plochých striech, opravy plochých striech, hydroizolácia

Ak premýšľate o zateplení, rekonštrukcii, renovácii, či len o drobnej oprave strechy, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám pomôžeme s otázkami, postupmi výberom správneho prevedenia a tiež so samotnou realizáciou.
Používame výhradne kvalitné certifikované materiály, ktoré nám umožňujú poskytnúť dlhodobé záruky. Spojenie našich skúseností, overených postupov a materiálov znamená pre našich zákazníkov plochú strechu s dlhou dobou životnosti a s minimálnymi nákladmi na údržbu.

Pôsobíme v rámci celého Slovenska.

Osvedčenia a certifikáty

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačných materiálov.

značky ICOPAL a VEDAG.

Certifikát

autorizovaný pokrývač

firmy BRAMAC

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu hydroizolačnej fólie

spoločnosti DEKTRADE

Osvedčenie

o úspešnom absolvovaní školenia pre aplikáciu asfaltových pásom

spoločnosti DEKTRADE

Certifikát

pre navrhovanie a aplikáciu

materiálov firmy Bitumax

Naši dodávatelia

Client 1
Client 2
Client 1
Client 1
Client 1
Client 1
logo.jpg
Hydroizolácie, zateplenie a opravy
plochých striech.
Podjavorinskej 17, 97101 Prievidza
+421-905-315-127, +421-905-314-767
tipstav@tipstav.sk

Opravu a hydroizoláciu plochej strechy poskytujeme v rámci celého Slovenska

Bratislava, Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Čadca, Čierna nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica nad Váhom, Dunajská Streda, Galanta, Handlová, Hlohovec, Humenné, Ilava, Kežmarok, Komárno, Košice, Krompachy, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sliač, Spišská Nová Ves, Stropkov, Stupava, Svidník, Šaľa, Šamorín, Topoľčany, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Vranov nad Topľou, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žiar nad Hronom, Žilina

Cookies

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním tohoto webu (tejto webovej stránky) s tým súhlasíte. Ďalšie informácie

© Copyright 2024 Tipstav, s.r.o.. All Rights Reserved.